crop_original Latest photo galleries

rss_feed Latest News

Panther Football Players Earn Post Season Honors

IFCA 1st Team All-State: Andy Ashburn (DL), Tyler Knepley (DB) AP All-State 1st Team: Andrew Ault (LB), Tyler Knepley (QB) AP All-State Honorable Mention: Rick Bearden (LB), Andy Ashburn (DL) Kokomo Tribune All-Area: Tyler Knepley (Offensive Player of the Year), Reed Hubbert (TE), Garet Broens (OL), Andy Ashburn (DL), and Andrew Ault (LB) Academic All-State:

All Teams Schedule: Week of Mar 16 – Mar 22

Mar 16 Girls Varsity Softball vs. McCutcheon Scrimmage CANCELED – McCutcheon Scrimmage 5:30 pm | Western High School Mar 21 Boys Varsity Basketball at Semi State Semi State 6:00 pm  

All Teams Schedule: Week of Mar 09 – Mar 15

Mar 09 Girls 8th Grade Basketball at Maconaquah 7/8 Maconaquah 7/8 6:00 pm | Maconaquah Mar 09 Coed Middle School Swimming vs. Lewis Cass High School Lewis Cass 6:00 pm | Western High School Mar 09 Girls 7th Grade Basketball at Maconaquah 7/8 A Maconaquah 7/8 A 6:00 pm | Maconaquah Mar 10 Girls 7th

All Teams Schedule: Week of Mar 02 – Mar 08

Mar 02 Girls 7th Grade Basketball at Eastern 7/8 A Eastern 7/8 A 6:00 pm | Eastern (Greentown) Mar 02 Coed Middle School Swimming at Tipton High School Tipton 6:00 pm | Tipton Middle School Mar 02 Girls 8th Grade Basketball at Eastern (greentown) 7/8 Eastern (Greentown) 7/8 6:00 pm | Eastern (Greentown) Mar 03

All Teams Schedule: Week of Feb 24 – Mar 01

Feb 24 Girls 8th Grade Basketball vs. Tipton 8 A/b CANCELED – Tipton 8 A/B 6:00 pm | Western High School Feb 24 Coed Middle School Swimming at Clinton Central/Northwestern 6:00 pm | Northwestern Feb 25 Girls 7th Grade Basketball at Taylor 7/8 A Taylor 7/8 A 6:00 pm | Taylor Feb 25 Boys Junior

All Teams Schedule: Week of Feb 17 – Feb 23

Feb 17 Girls 7th Grade Basketball at Northwestern 7/8 A Northwestern 7/8 A 6:00 pm | Northwestern Feb 17 Coed Middle School Swimming at Maconaquah High School Maconaquah 6:00 pm | Maconaquah Feb 17 Girls 8th Grade Basketball at Northwestern 7/8 A Northwestern 7/8 A 6:00 pm | Northwestern Feb 18 Coed Middle School Wrestling

All Teams Schedule: Week of Nov 18 – Nov 24

Nov 18 Boys 7th Grade Basketball at Carroll (Flora) 7 A/B Carroll (Flora) 7 A/B 6:00 pm | Carroll (Flora) Nov 18 Boys 8th Grade Basketball at Carroll (flora) 8 A/b Carroll (Flora) 8 A/B 6:00 pm | Carroll (Flora) Nov 19 Girls Varsity Swimming vs. Kokomo High School Kokomo 5:30 pm | Western High

All Teams Schedule: Week of Nov 11 – Nov 17

Nov 12 Boys 8th Grade Basketball vs. Hamilton Heights A/B Hamilton Heights A/B 6:00 pm | Western High School Nov 12 Girls Junior Varsity Basketball vs. Northfield High School Northfield 6:00 pm | Western Nov 12 Boys 7th Grade Basketball at Hamilton Heights A/B Hamilton Heights A/B 6:00 pm | Hamilton Heights Nov 12 Girls

All Teams Schedule: Week of Nov 04 – Nov 10

Nov 07 Girls Varsity Volleyball at State State 3:00 pm   Nov 07 Girls Junior Varsity Volleyball at State State 3:00 pm   Nov 08 Girls Junior Varsity Basketball at Eastern (greentown) Eastern (Greentown) 6:00 pm | Eastern (Greentown) Nov 08 Boys Varsity Football at Sectional Sectional 7:00 pm   Nov 08 Girls Varsity Basketball

All Teams Schedule: Week of Oct 28 – Nov 03

Oct 31 Girls Varsity Basketball at Tri Central (scrimmage) Tri Central (Scrimmage) 6:00 pm | Tri-Central Oct 31 Girls Junior Varsity Basketball at Tri-Central High School Tri-Central 6:00 pm | Tri-Central Nov 01 Boys Varsity Soccer at State State 6:00 pm   Nov 01 Boys Varsity Football at Sectional Sectional 7:00 pm   Nov 02

All Teams Schedule: Week of Oct 21 – Oct 27

Oct 21 Boys Junior Varsity Football vs. Hoosier Conference Game Hoosier Conference Game 6:00 pm | Western High School Oct 25 Boys Varsity Football at Sectional Sectional 7:00 pm   Oct 26 Girls Junior Varsity Volleyball at Regional Regional 10:00 am | Norwell Oct 26 Girls Varsity Volleyball at Regional Regional 10:00 am | Norwell